Miejskie Przedszkole Nr 1 w Lubaczowie

O nas

Przedszkole Nr 1 jest placówką państwową. Mieści się przy ulicy Adama Mickiewicza w Lubaczowie.

Zapewniamy dzieciom opiekę w godzinach od 6.30 do 16-tej.

Dyrektorem Przedszkola jest Pani Wiesława Kozłowska.

Nasze przedszkole sklada się z 4 oddziałów. Trzy oddziały są dziewięciogodzinne, jeden - pięciogodzinny.

Wizja przedszkola

Wychowanie do wartości

W wychowaniu w przedszkolu chodzi o pomoc w odkrywaniu wartości, głównie tych szlachetnych.
Każde dziecko w naszym przedszkolu odkryje prawdy o wartościach, że dobrze jest być szlachetnym, zdrowym, sprawiedliwym, uczciwym, wiernym i z tego powodu można przeżywać radość.
Dlatego przedszkole pielęgnuje wartości, dzięki którym dzieci, rodzice i pracownicy przedszkola będą odnosić się do siebie z szacunkiem i zrozumieniem.

„CZŁOWIEK SŁUŻY WARTOŚCIOM – REALIZUJĄC JE, WARTOŚCI SŁUŻĄ CZŁOWIEKOWI – OCALAJĄC GO … „

Ks. J.Tischner

Misja przedszkola

Wszechstronny rozwój

Przedszkole wspomaga i ukierunkowuje rozwój dziecka w atmosferze bezpieczeństwa, pełnej akceptacji i podmiotowości.

Współdziała z rodziną, wspomaga wychowanie dziecka, możliwości rozwojowe dziecka, w miarę oczekiwań i potrzeb organizuje opiekę nad dziećmi wymagającymi wspomagania.

Działania wychowawcze i dydaktyczne nauczycielek opierają się na znajomości psychicznej, rozwojowej, pedagogicznej i środowiskowej dziecka.

Nauczycielki poszukują nowych rozwiązań edukacyjnych, wychowawczych, opracowują programy autorskie i realizują je.

Przedszkole jest otwarte na środowisko lokalne i prowadzi wielokierunkową działalność mającą na celu wdrażanie i ukształtowanie u dzieci znajomości i przywiązania do „Małej Ojczyzny”.

Oddział I
to nasze 3,4 - latki.
Najmłodsze dzieci w przedszkolu, ale bardzo dzielne. Potrafią grzecznie się bawić, pięknie siedzą w kole, same zakładają buciki i myją rączki.
Maria Zielińska
Beata Ważna
Wiesława Kozłowska

Oddział II
to 4,5 - latki. Znają dużo piosenek, wspaniale się bawią i ćwiczą, i starają się dawać przykład młodszym kolegom.
Małgorzata Pabisz
Beata Ważna

Oddział III
to 5,6 - latki, nasze dzielne "starszaki". Pięknie malują, wspaniale opowiadają bajki i potrafią opiekowac się młodszymi kolegami.
Agnieszka Misztal
Małgorzata Broź

Oddział IV - Przyjaciele Misia Uszatka
to 5,6 - latki przebywające w przedszkolu 5 godzin. Bardzo chetnie przychodzą do przedszkola, i równie chętnie uczą się wierszykow, piosenek, nowych zabaw i ćwiczeń.
Jolanta Sawińska

Strona główna | O nas | Statut | Programy | Grupy | Z kroniki przedszkolnej | Wydarzenia | Dokonania artystyczne i ciekawe inicjatywy | Galeria | Dla Mamy i Taty | Plan dnia | Kontakt | Mapa witryny